Outsource Personel Destek Hizmetleri

 

Dış kaynak kullanımı (Outsourcing) firmaların bilişim iş süreçlerini yönetebilecek uzman bir kuruluşla anlaşma sonucunda firmaların maliyet ve zaman tasarrufu sağlayarak boşta kalan kalifiye iş gücünden firmanın farklı bölümlerinde daha fazla verim alınmasına imkan sağlar. Anlaşmış olduğu kurum tarafından alanında uzmanlaşmış profesyonel personeller ile iş verimliliğini üst seviyelere yükseltmektir.


Bir çok kurum ve şirket mevcut bilgisayar donanımları ve network'lerinin yönetimi için kendi bünyesinde bilgi işlem departmanları oluşturmuş bu departmanlarda  teknik personel barındırmaktadır. Bu uygulama kurum ya da işletmedeki  işlerin sağlıklı bir şekilde devamını, bilgisayar donanımları ve network'ün kısmen sağlıklı işliyor olmasını sağlasa da yüksek maliyetli  bir çözümdür. Çünkü bir bilgi işlem personelinin hızla değişen teknolojiyi anı anına takip etmesi neredeyse imkansızdır. Teknoloji hızla gelişirken yeni ürünler piyasaya sürülmekte çıkan bu yeni ürünler ile birlikte bilgi işlem personelinin eğitim alma ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Bir personelin eğitim alması kurum ve işletmeler için hem   maliyet hem de zaman kaybına yol açmaktadır.

Ücretli çalışan bir personelin aylık ücreti haricinde birçok giderinin olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Yol ücreti, sosyal güvencenin  sağlanması, aylık ve mesai ücretleri, izin ve kıdem ücretleri gibi bir  çok maliyet söz konusudur. Üstelik herhangi bir nedenle işten ayrılan ya da çıkarılan personelin yerine tekrardan aynı uzmanlık düzeyinde bir  personelin bulunması ciddi bir insan kaynakları çalışmasını  gerektirecektir.


Tüm bunların yerine profesyonel bir firmadan Outsourcing personel kiralayabilir, herhangi bir sorun karşısında bir işletme ile muhatap  olarak sorunun giderilmesini talep edebilir memnun kalmadığınız  takdirde sözleşmenizi fes edebilir ve ihtiyaçlarına cevap veren başka  bir destek hizmetini anında alabilirsiniz.


Orenda Bilişim Teknolojileri olarak bünyemizde barındırdığımız sertifikalı kalifiye personeller sayesinde müşterilerimize hızlı ve daha az maliyetli çözümler sunabilmekteyiz. Yeni çıkan teknolojilerin her birini anı anına takip etmekteyiz.
Alanlarında uzman personellerimizi Outsourcing ederek Operasyonel ve İşe Alım maliyetlerinizi düşürerek gelişmiş teknolojiye ulaşabilirsiniz.